خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
خرید سکه ساکر استارز
چطور پسر یا دختری را عاشق خود کنم
خرید گیفت کارت
لوله استیل
تناسب اندام صورت با جراحی بینی!

بزرگترین وبلاگ مد های روز

تناسب اندام صورت با جراحی بینی!


تناسب اندام صورت با جراحی بینی!

جراحی پلاستيك بينی، علاوه بر ايجاد تناسب در خود بينی، ارتباط خوشايندتری را بين بينی و ديگر اجزای صورت برقرار مي.كند. به همين دليل، نبايد بينی را به عنوان عضوي مجزا و جداگانه درنظر گرفت. رابطه تنگاتنگ بينی با پيشانی، چشم، لب و چانه به گونه.ای است كه هر نقصی در اجزای صورت، مي تواند بر اين ارتباط ظريف تأثير گذارد. به عنوان مثال، چانة كوچك، موجب برآمده تر به نظر رسيدن بيني مي شود. بی توجهی نسبت به تناسب بينی با اجزای صورت، سبب می شود که به​رغم اصلاح بینی، نتیجة عمل رضايت​بخش نباشد.

مهمترین اصل در زیبایی صورت، وجود تناسب است. اصول تناسب صورت امری مختص به امروز نیست و شواهد آن از دیرباز به چشم می​خورد. به عنوان نمونه می.توان از آثار لئوناردو داوینچی و مشخصا تابلوی معروف او لبخند ژوکوند نام برد که حفظ و رعایت همین نسبت.ها در طراحی آن به وضوح به چشم می​خورد. امروز این اصول، صورت علمی به خود گرفته و تحت عنوان دانش زیبایی​شناسی در آکادمی.ها و دانشگاه​ها تدریس می.شود.


خطوط صورت.تان را رسم کنید
یکی از مهمترین نسبت.ها، نسبت.های «یک سوم» در صورت است. به این ترتیب که اگر خطوطی افقی از ناحیه خط رویش مو، ابروها، قاعده بینی و پایین چانه رسم کنیم، این خطوط، صورت را به سه قسمت مساوی تقسیم مي​کنند. یک سوم بالایی را پیشانی، یک سوم میانی را از بالای بینی تا پایین بینی و از پایین بینی تا پایین چانه هم یک سوم پایینی صورت را تشکیل می.دهد.

یک سوم پایینی صورت هم خود به دو بخش تقسیم می.شود: یک سوم بالایی- از پایین بینی تا پایین لب بالا- و دو سوم پایینی- از پایین لب بالا تا پایین چانه. چهره.ای زیبا تلقی مي​شود که این نسبت.های «یک سوم» در آن برقرار بوده و هر قسمت با قسمت دیگر تقریبا معادل باشد.


ویژگی های یک صورت متناسب
در جراحی پلاستیک این نسبت.ها فوق.العاده اهمیت دارند و در صورت عدم رعایت، تأثیر منفی در صورت گذاشته و سایر قسمت.های صورت را هم بد نشان می.دهند. مثلا اگر یک بینی بیش از حد کوتاه شود و نسبت در آن رعایت نشود، این طور به نظر می.رسد که قسمت پایینی صورت، کشیده و بلند شده یا این که لب بالا خیلی بلند شده است. اگر این نسبت.ها در صورت کسی به طور طبیعی برقرار باشد، صورت او متناسب و زیبا قلمداد خواهد شد.


بینی گوشتی چه تعریفی دارد؟
این باور نادرست که گفته شده بینی​هاي قوز دار و منقاری شکل بعد از عمل، زیبا و بینی​هاي گوشتی بد شکل مي​شوند ناشی از نتایج روش​هاي سنتی جراحی​های بینی است. بيني گوشتي، بيني پهنی است با پوست ضخيم وبافت غضروفي ناچيز.

روش ​هاي نوین اصلاح اينگونه بيني.ها با روش جراحي سنتی قبلی کاملا متفاوت است. درجراحي بيني گوشتي، استفاده از روشهاي تقويت اسكلت بيني به منظور افزايش حمايت بافتهاي نرم بيني ضرورت دارد. جراحی این نوع بینی.ها با استفاده از روشهای جدید با نتایج مطلوبی همراه است. در روش​هاي جدید به جای برداشته شدن بافت گوشتی بینی، جراح سعی مي​کند اسکلت نوک بینی را با افزودن بافت​هاي پیوندی تقویت کند تا فرم مطلوب نوک بینی ایجاد شود.
چه افرادی هیچ نیازی به جراحی بینی ندارند؟
بايد بيماري براي جراحي انتخاب شود كه عمل جراحي به صلاح وي باشد. در کشور ما بيش از 50 درصد متقاضيان جراحي پلاستيك بيني نيازي به جراحي ندارند. جراح پلاستيك صورت و بيني بايد با بررسي و معاينات دقيق، بيمار را توجيه كند كه آيا جراحي كمكي به زيبايي چهره وي مي.كند يا خير؛ چرا كه امروزه تعداد قابل توجهي از متقاضيان جراحي پلاستيك بيني، نيازي به جراحي پلاستيك ندارند.

برخي از متقاضيان جراحي بيني، تصوراتي غيرواقعي از اين جراحي دارند و به صورتي اغراق.آميز به اين موضوع نگاه مي.كنند. بسياري از افراد نيازي به جراحي زيبايي ندارند و خود مصر به انجام جراحي هستند. اين در حالي است كه عمل زيبايي بيني به معناي كوچك شدن بيني نيست. برخي از اين افراد با توصيه.هاي غير كارشناسي اطرافيان براي عمل جراحي اقدام مي.كنند كه لازم است از مشاوره يك جراح پلاستيك دلسوز بهره.مند شوند.


آیا پزشکان زیبایی در مشاوره بیمار را از جراحی منصرف می کنند؟
در نظر گرفتن تناسب بيني با صورت، مسائل تنفسي و نوع بافت بيني از موارد مهم براي انجام جراحي زيبايي بيني است. در مورد برخي بيماران حتي اقداماتي غير از جراحي بر روی اجزای صورت مي.تواند تاثير بيشتري در زيبايي چهره آنها ايجاد كند که در یک مشاوره دقیق باید بهترین روش به آنها پیشنهاد شود. این روش​ها ممکن است بسیاری از بیماران را از جراحی بینی بی نیاز کند.

ارائه توضيحات صحیح به چنين افرادي سبب مي.شود تا به ميزان 50 درصد از انجام اعمال جراحی بینی و به دنبال آن از مشكلات پس از عمل جراحي كاسته شود. همچنين از بار عظيم جراحي.هاي بيني در مراكز درماني و جراحي كاسته خواهد شد و جراحان اين فرصت را خواهند داشت تا با به روز کردن دانش خود و آشنايي با روش.هاي جديد، كيفيت بهتري را در اعمال جراحي خود ارائه دهند.


به کدام پزشک برای جراحی مراجعه کنیم؟
تصميم بيمار براي جراحي و انتخاب جراح نیز از كليدي.ترين عوامل در پيشگيري از عوارض جراحي بيني است. بيماران نبايد در تصميم خود براي جراحي عجله كنند و تحت تاثير اظهارات ديگران قرار گيرند. لازم است قبل از عمل، نهايت وسواس و دقت براي انتخاب جراح صورت گيرد. همچنين بايد جراحي انتخاب شود كه خود مسئله انتخاب بيمار را موردنظر قرار مي.دهد، بيني را به صورت طبيعي عمل كرده و از كوچك كردن سوراخ.هاي بيني پرهيز مي​.كند و بالاخره مهمترین اصل، انتخاب جراحي است كه بيماران وي پس از عمل به راحتي از راه بینی تنفس مي.كنند.


چه کسانی با جراحی بینی دچار مشکل می.شوند؟
جراحی در بینی​های با پوست بسیار نازک و همچنین بینی هایی که مستعد تنگی دریچه بینی و مشکلات تنفسی پس از عمل هستند با احتمال بیشتری از مشکلات همراه است. در عین حال وضعیت فیزیکی بینی فقط یک فاکتور برای عمل محسوب می​شود. وضعیت صورت و سایر اجزای آن، انتظارات و توقعات بیمار و عوامل متعدد دیگری در مناسب بودن عمل برای هر فرد موثرند.
جراحی بینی سلیقه.ای نیست
جراحی بینی با اِعمال سلیقه نسبتی ندارد. بینی مثل مدل لباس نیست که هرکسی بنا بر سلیقه شخصی آن را انتخاب کند. بهترین بینی برای هر فرد، تنها یک بینی است و به هیچ عنوان نمی​توان با رویکرد سلیقه ای با آن برخورد کرد.


like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در دوشنبه 2 شهريور 1394ساعت 20:32 توسط melorin |