خرید بک لینک
لوح تقدیر | تقدیرنامه
جعبه جیر لوح
خرید سکه ساکر استارز
چطور پسر یا دختری را عاشق خود کنم
خرید گیفت کارت
لوله استیل
9 کاربرد شگفت‌انگیز وازلین برای زیبایی

بزرگترین وبلاگ مد های روز

9 کاربرد شگفت‌انگیز وازلین برای زیبایی


وازلین ماده ای است که به راحتی در دسترس شما قرار دارد. آیا می دانید این ماده چه کاربردهای مفیدی برای شما خواهد داشت؟این ماده‌ی همیشه حاضر بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید کاربرد دارد.ژل نفت خام به عنوان یک ماده التیام دهنده‌ که برای بریدگی‌ها و سوختگی‌ها به آن روی می‌آوردند کار خود را آغاز کرد. اما الان فهرست مزایای آن بسیار بیشتر شده است. همه می‌دانند که این ماده‌ی زیبایی بر پایه نفت که هر دو ویژگی مرطوب‌کننده و نرم‌کننده را دارد می‌تواند از جوش‌هایی که بر اثر پوشک کردن ایجاد می‌شود جلوگیری کند یا ترک‌خوردگی پوست را کاهش دهد. با این حال، این‌ها همه‌ی فایده‌های وازلین نیست. برای آشنایی بیشتر فهرست زیر را ملاحظه کنید.
 بطری لاک ناخن خود را به راحتی باز کنید


با استفاده از یک سواب پنبه و زدن کمی وازلین، ژل را داخل درِ شیشه لاک ناخن بمالید. وازلین از اینکه لاک ناخن در آن را مسدود کند جلوگیری می‌کند  و دفعه بعد که می‌خواهید لاک بزنید باز کردن در لاک آسان‌تر می‌شود.
 ماندگاری عطر را بیشتر کنید


 


قبل از زدن عطر مورد علاقه‌ی خود مقدار کمی وازلین را روی نقاط نبضتان – مچ‌ها، پشت گوش‌ها، پشت زانوها و حتی پشت مچ پاهایتان – بزنید. وازلین عطر را به خود جذب کرده و اثر آن را ماندگارتر می‌کند.
 هنگامی که موی خود را رنگ می‌کنید از پوستتان محافظت کنید


اگر به رنگ موهای جعبه‌ای خیلی علاقه دارید، میدانید که جلوگیری از تماس رنگ با پوستتان کاری دشوار است. وازلین می‌تواند موثر باشد. قبل از استعمال رنگ، برای ایجاد یک لایه‌ی حفاظتی وازلین را در طول خط پیشانی (رستنگاه موی) خود بمالید. وازلین نه تنها تمیز کردن را آسان‌تر می‌کند بلکه با استفاده از آن از تماس رنگ مو با همه‌ی قسمت‌های پوستتان جلوگیری خواهید کرد. 
 از پوست اطراف ناخن خود محافظت کنید


 

 حتی اگر از وازلین به عنوان یک مرطوب‌کننده برای همه‌ی قسمت‌های پوستتان استفاده نمی‌کنید لازم است که هر شب مقداری از آن را به پوست اطراف ناخن‌هایتان بزنید. وازلین می‌تواند جلوی خشک شدن و ترک خوردن سر انگشت‌های شما را بگیرد.
 وازلین به شما کمک می‌کند که یک استاد مانیکور شوید


آیا در لاک زدن ناخن ناشی هستید؟ این ترفند را به کار بگیرید. لایه نازکی از وازلین را دور لبه‌ی ناخن‌هایتان بزنید در این صورت اگر اشتباهی کنید لاک به پوست نمی‌چسبد.
 لبهایتان را لایه‌برداری کنید


به سادگی مقدار کمی شکر را به وازلین اضافه کنید و آن را روی لب‌هایتان بزنید. لب‌هایتان را به مدت چند ثانیه به یکدیگر بمالید. مالیدن لب‌ها به مدت چند ثانیه هر نوع پوسته اضافی را از بین خواهد برد. سپس این لایه بردار شیرین را بشویید و یک لایه‌ی نازک از ژل نفت خام را به لب‌هایتان بزنید تا آن‌ها را مرطوب کند. 
 مژه‌های پر پشت ایجاد کنید


 

اگر ریملتان مورد علاقه‌تان در حال تمام شدن است وازلین جایگزین ساده‌ای ست. مقدار کمی از این ژل را روی مژه‌هایتان بزنید تا پرپشت به نظر برسند.  
 جلوگیری از وارد شدن آب به گوش شناگران


اگر زیاد شنا می‌کنید وازلین می‌تواند از گوش‌هایتان محافظت کند. مقدار کمی وازلین روی یک گلوله‌ی پنبه بزنید و سپس قبل از رفتن در آب گلوله‌ی پنبه را وارد هر یک از گوش‌هایتان کنید. این کار از هر رطوبت ناخواسته جلوگیری می‌کند.
 ساییدگی پوست را تسکین دهید


دوندگان، ورزشکاران، یا هر کسی که در هوای گرم و مرطوب زیاد قدم میزند می‌دانند که ساییدگی پوست می‌تواند یک راه دردناک برای خراب کردن یک روز زیبای تابستانی باشد.  برای تسکین سریع، مقدار کمی وازلین را روی نقاط آسیب‌پذیر (مانند بین ران‌هایتان یا زیر بغل‌ها) بزنید.منبع: wiki.5040.ir


like
امتياز : 0 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6 |
+ نوشته شده در دوشنبه 2 شهريور 1394ساعت 23:14 توسط melorin |